Leczenie zębów kanałowo nie jest tanie, ale z drugiej strony pozwala na uniknięcie ekstrakcji. Z jakimi kosztami leczenia kanałowego trzeba się liczyć? Sprawdź orientacyjne ceny w gabinetach!

Kiedy wykonuje się leczenie kanałowe?

Procedura jak leczenie kanałowe, inaczej endodontyczne, polega na leczeniu miazgi zębowej, gdy dojdzie do jej infekcji lub uszkodzenia. Endodoncja, ponieważ tak nazywa się dział zajmujący się miazgą zębową, wykorzystuje w tym celu specjalistyczną procedurę, narzędzia i materiały.

Leczenie kanałowe jest najczęściej konieczne wtedy, gdy:

  • ząb jest głęboko zniszczony przez próchnicę
  • doszło do martwicy zęba
  • pojawiła się zgorzel zęba
  • ząb jest wybity albo nadłamany
  • ząb jest zwichnięty
  • planowane jest założenie korony, mostka

Gdzie można wykonać leczenie kanałowe zęba?

Procedura jak leczenie kanałowe zęba jest prowadzona zarówno w placówkach dentystycznych przyjmujących na NFZ, jak i prywatnych gabinetach stomatologicznych. Gdzie warto się udać?

NFZ nie refunduje leczenia wszystkich zębów kanałowych. Osoba dorosła może skorzystać z tej procedury jedynie wtedy, gdy leczenie to jest konieczne w zębach od trójki do trójki. Niestety, w pozostałych przypadkach Fundusz może tylko zaproponować wyrwanie zęba.

Pełna pomoc w zakresie endodoncji dostępna jest natomiast w gabinetach prywatnych, gdzie można leczyć wszystkie zęby kanałowo z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik, narzędzi i materiałów.

Osobom poszukującym prywatnego specjalisty jak dentysta Tarnowskie Góry – https://www.wa-dental.pl/dentysta-tarnowskie-gory także daje dostępne do sprawdzonych usług w ramach endodoncji.

Ile kosztuje leczenie zębów kanałowo?

Koszty związane z leczeniem zębów metodą kanałową są zależne od paru ważnych czynników, a dokładnie od rodzaju zęba, co ma związek z liczbą kanałów zębowych, a także od stosowanych materiałów i narzędzi.

Zatem wyższą cenę będzie oznaczało leczenie zębów przedtrzonowych i trzonowych, które mają nawet do czterech i niekiedy pięciu kanałów, a także stosowanie mikroskopu stomatologicznego podczas leczenia czy wykonanie obudowy za pomocą korony. Dodatkowe koszty to reendo, czyli ponowne leczenie zęba kanałowo.

Za leczenie zęba kanałowego z jednym kanałem trzeba zapłacić około 400-500 złotych, natomiast wtedy, gdy ma on dwa kanały lub trzy kanały, koszt to od 500 do 700 złotych. Najwięcej kosztuje leczenie zębów z czteroma i pięcioma kanałami, ponieważ wtedy koszty dochodzą nawet do 1500 złotych. Podobną cenę ma procedura reendo.

Z cennikami usług stomatologicznych w ramach leczenia kanałowego można zapoznać się na witrynach gabinetów.

Dodaj komentarz