Koła dwumasowe mogą ulegać zużyciu i uszkodzeniom. W warsztatach samochodowych można zdecydować się na ich regenerację, czyli wymianę części składających się na mechanizm poruszający koło. Niektóre elementy układu można wypolerować i wyszlifować, pozbywając się w ten sposób mikrouszkodzeń.

Gdzie może zostać wykonana regeneracja kół?

Z problemem dotyczącym kół dwumasowych najlepiej udać się do dobrze wyposażonego warsztatu samochodowego. Właściwe wyważenie kół tego rodzaju to ważny etap regeneracji. Trudności z odpowiednią realizacją mogą utrudnić późniejsze użytkowanie koła. Profesjonalna regeneracja kół dwumasowych w Kielcach odbywa się w sposób gwarantujący bezpieczne użytkowanie.

Najlepiej jest udać się do wyspecjalizowanego serwisu. Placówka taka z reguły wymienia możliwość wykonania tej usługi w łatwo dostępnym cenniku. Regeneracja koła dwumasowego pozwala uniknąć konieczności zakupu nowego koła i oznacza mniejszy wydatek. Z uwagi na to usługa cieszy się sporą popularnością.

Jak długo trwa regeneracja kół dwumasowych?

Demontaż koła i dostarczenie go do odpowiedniego serwisu pozwala rozpocząć regenerację. Placówki takie jak Regro lub inne specjalistyczne serwisy nie potrzebują na wykonanie usługi wiele czasu, choć regeneracja ze zrozumiałych względów trwa dłużej niż wymiana. Szlifowanie i wyważanie wymaga przynajmniej pół godziny.

Używane przez określony czas koło dwumasowe ulega różnego rodzaju uszkodzeniom. Może dojść do zużycia się głównego mechanizmu, który trzeba będzie całkowicie wymienić. Żeby uniknąć częstych wizyt w serwisie dobrze jest zadbać o to, by nowe elementy użyte w kole pochodziły od godnego zaufania producenta.

Profesjonalna regeneracja kół dwumasowych w serwisie

W serwisach nie praktykuje się zastępowania zużytych części w kole dwumasowym innymi używanymi – mija się to z celem. Stosowane są zupełnie nowe części. Także podczas realizacji ważne jest zapewnienie wysokiej jakości realizacji. Regeneracja koła dwumasowego wymaga dokładnego toczenia i szlifowania powierzchni ciernych.

Podsumowując, wykonanie regeneracji kół dwumasowych wymaga wizyty w profesjonalnym serwisie. To specjalny rodzaj usługi zastępujący wymianę zepsutych kół. Musi zostać zrealizowany dokładnie i bez pośpiechu.

Dodaj komentarz