Małe i duże przedsiębiorstwa budowlane bardzo często korzystają z podnośników nożycowych, ponieważ stanowią dla nich urządzenie znacznie ułatwiające ich pracę w pełnym komforcie i wysokim poziomie bezpieczeństwa. Do tych stosowanych wewnątrz i na zewnątrz budynków należą podnośniki elektryczne. Z jakimi można spotkać się najczęściej?

Czym różnią się podnośniki elektryczne?

Podnośniki nożycowe elektryczne różnią się przede wszystkim swoimi gabarytami. Dostępne są zarówno modele niewielkie w formie prostej zwyżki, jak i również te większe wyposażone już w podnośniki koszykowe. Ze względu na zastosowany w nich akumulator charakteryzują się cichą pracą, dlatego zazwyczaj stosuje się je wewnątrz budynków. Podnośniki elektryczne różnią się ponadto zakresem wysokości. Są to zatem modele, które zapewniają wysokość roboczą między 6-9 metrów, 9-11 metrów, 11-13 metrów, 13-18 metrów. Podnośniki charakteryzują się również zróżnicowanym udźwigiem, wielkością platformy lub kosza, skrętnością i zaawansowaniem panelu sterującego.

Podnośnik elektryczny — lepiej kupić, czy wynająć?

Zakup podnośnika wiąże się z dużą, kosztowną inwestycją, na które małe i średnie przedsiębiorstwa mogą nie mieć środków. Dlatego właśnie warto korzystać z usług firm zewnętrznych, które oferują podnośniki nożycowe wynajem. Jest to zdecydowanie lepsza alternatywa, szczególnie dla biznesów, które skorzystać z takich usług muszą sporadycznie, jednorazowo. Kolejną zaletą jest fakt, iż wynajmując można wybrać urządzenie, które jest najbardziej adekwatne do charakteru prowadzonych w danym momencie prac. Decydując się na wynajem, warto zapytać kontrahenta posiadającego ten sprzęt o pomoc w zakresie doboru optymalnego urządzenia względem zaplanowanych do wykonania zadań. Na cenę wpływa również możliwość skorzystania z pomocy pracowników obsługujących podnośnik i transport urządzenia do wskazanej lokalizacji. W krótkiej perspektywie wynajem to najbardziej ekonomiczna opcja dla biznesu.

Dodaj komentarz