Nieprzespane noce stają się coraz większym problemem nie tylko wśród młodych ludzi, ten problem dotyka także i starsze osoby. Ludzie cierpiący na bezsenność (insomnia) zmagają się z małą ilością snu, trudnościami w zasypianiu, rozregulowanym trybem dnia oraz snem, który nie daje wypoczynku. Co zrobić by pozbyć się bezsenności i poprawić jakość snu?

Insomnia powoduje zmęczenie oraz rozdrażnienie. Takie stany powodują, że nie czujemy się dobrze nawet sami ze sobą, co może prowadzić do dalszych schorzeń, chociażby takich jak stany depresyjne czy lękowe. Dlatego więc, tak ważne jest by zachować odpowiednią jakość snu. Bezsenność dzieli się na te związane z chorobami układu nerwowego czy somatycznego lub niezwiązane. Gdy problem staje się dla nas zbyt uciążliwy, warto wybrać się do lekarza, który udzieli nam profesjonalnej pomocy. Jednak co my możemy zrobić, aby nasza jakość snu została poprawiona?

Zdrowa, zbilansowana dieta to nieodłączny element, który w największym stopniu wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Zbyt ciężkie i obfite posiłki trawią się znacznie dłużej w naszym organizmie, dlatego powinno się unikać spożywania ciężkostrawnych potraw wieczorną porą. Również wysiłek fizyczny ma ogromny wpływ na jakość naszego snu. Nasze ciało potrzebuje być w ruchu, dobre zmęczenie pomaga organizmowi lepiej się regenerować.

Przejdźmy jednak do nowoczesnej walki z bezsennością

Niedawno na rynku zagranicznym pojawił się nowy sprzęt mający pomagać w zasypianiu. Jest to dyfuzor melatoniny przypominający swoją budową waporyzator lub e-papierosa, jednak nim nie jest. Jest to urządzenie firmy Cloudy, z którego pali się naturalnego pochodzenia zioła- lawendę, rumianek. W skład wchodzi również melatonina, która w połączeniu z ziołami ma dawać uczucie zrelaksowania. Producent obiecuję, że Cloud redukuje stres oraz poprawia jakość snu. Jest to produkt wegański, drug free, nie zawiera nikotyny. W domyśle, jest to produkt przeznaczony dla ludzi lubiących różnego rodzaju gadżety, gdyż ma taki sam wpływ na organizm jak chociażby herbata ziołowa. Czy produkt działa i czy faktycznie pomaga zredukować stres? To już warto pozostawić do indywidualnej oceny.

Najważniejsze w walce z bezsennością jest stworzenie i zachowanie własnej etyki snu. Rutyny, która będzie dla nas czasem wyciszenia i spokoju. Jednak gdy problem jest zbyt duży, najlepszą opcją będzie skontaktowanie się z lekarzem i zasięgnięcie odpowiedniej pomocy medycznej.

Dodaj komentarz