Kto nie marzył nigdy o szybkiej jeździe jak z prawdziwego filmu? Gdzie zatem zrobić to bezpiecznie i legalnie? Jest w Polsce kilka torów wyścigowych, które można odwiedzić, aby poczuć prawdziwe emocje.

Takie miejsca jak tory samochodowe, gdzie można swobodnie poćwiczyć szybką jazdę, stają się zazwyczaj problematycznym miejscem i dostęp do nich staje się utrudniony. Coraz częściej takie obszary są zamykane z powodu skarg mieszkańców, którzy narzekają na zbyt duży hałas. Mimo restrykcji dotyczących głośności wydechu, które musi spełniać każdy samochód wjeżdżający na tor, okoliczna ludność skutecznie doprowadza do zamknięcia torów. Wybudowanie takiego toru to koszty rzędu nawet do 5 mln złotych, nie dziwne więc że coraz mniej osób podejmuje się takiego wyzwania, nie wspominając o ciągnącej się biurokracji a i potem skargami od mieszkańców.

Niestety młodym kierowcom, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności w bezpieczny sposób ogranicza się tę możliwość zamykając kolejne tory samochodowe. Skupmy się zatem na tym co mamy, czyli najpopularniejsze tory samochodowe w Polsce.

Tor Poznań

Jest to nr 1 wśród krajowych torów, ma on pas do jazdy samochodem, motocyklem oraz do wyścigów kartingowych. Tor jest otwarty dla wszystkich, amatorzy mają pełne pozwolenie na korzystanie.

Tor Toruń

Jest to obiekt, który ma już swoje lata przez co nie jest tak nowoczesny jak pozostałe. Jego długość to 1050 metrów. Jest przeznaczony do trenowania pokonywania zakrętów, czyli jazdy w kontrolowanym poślizgu.

Tor Kielce

Tor ma ponad 4100 metrów i jest miejscem dostępnym dla amatorów. Droga pozwala na ćwiczenie ostrych zakrętów jak i naprawdę szybkiej jazdy.

Tor Słomczyn

Dostępny jest zarówno dla amatorów jak i profesjonalnych kierowców. Jego zaleta to mniejsze oblężenie niż na pozostałych torach. Ma zaledwie 1200 metrów.

Warto korzystać z dostępnych jeszcze torów samochodowych w Polsce, gdyż tworzenie ich nie jest czynnością, której podejmuje się wielu. Miejsca takie jak te są potrzebne, szczególnie młodym kierowcom, którzy dopiero uczą się szybkiej jazdy.

Korzystając z torów samochodowych warto wcześniej sprawdzić, czy nie jest planowane żadne większe wydarzenie. Takie imprezy są dość często organizowane, przy czym wstęp jest zazwyczaj zamknięty. Warto również pamiętać o przepisach obowiązujących na torze, trzeba zadbać o bezpieczeństwo swoje jak i współdzielących tor.

Dodaj komentarz