Nie tylko papierosy, e-papierosy czy snus – obecnie coraz większym zainteresowaniem wyróżniają się woreczki nikotynowe, które stanowią atrakcyjną alternatywę dla wyrobów z tytoniem. Co warto wiedzieć na ich temat? Przyglądamy się tej nowości na rynku i sprawdzamy, gdzie można ją kupić.

Jak wygląda woreczek nikotynowy?

Woreczki nikotynowe to rodzaj małych woreczków wypełnionych granulatem. Wewnątrz nich znajduje się nikotyna oraz dodatkowe substancje, w tym składniki smakowe i zapachowe.

Tym, co wyróżnia woreczki na tle snusa, czyli torebek popularnych w krajach skandynawskich, jest brak tytoniu. Zatem woreczki nikotynowe nie zawierają suszu tytoniowego, a samą nikotynę, która znajduje się w tej roślinie.

Woreczki umieszczane są w opakowaniach, które mieszczą około 20 sztuk wyrobów. Bardzo często mają one także dodatkową przegródkę na zużyte woreczki, gdy akurat nie można ich wyrzucić do kosza.

Zalety woreczków nikotynowych

Na tle innych wyrobów zawierających nikotynę woreczki nikotynowe stanowią bardzo ciekawą propozycję. To głównie zasługa ich formy oraz zawartości, czyli czystej nikotyny.

Wśród głównych zalet woreczków nikotynowych znajdują się poniższe:

  • dyskretne stosowanie w miejscach, gdzie nie można palić

  • brak przebarwień na zębach ze względu na brak tytoniu

  • różne warianty dostępnych „mocy” pod kątem ilości nikotyny

  • wiele smaków woreczków, na przykład owocowe, cola

Jak stosować woreczki nikotynowe?

Wyroby jak woreczki nikotynowe są bardzo łatwe w użyciu i nie wymagają do tego celu żadnych dodatkowych akcesoriów, na przykład jak zapalniczki w przypadku papierosów czy liquidów przy e-papierosach.

Woreczki umieszczane są pomiędzy dziąsłem a wewnętrzną stroną ust od strony wargi. Są niewielkie, dlatego nie powodują dyskomfortu. Podczas stosowania woreczka pojawia się wtedy uczucie lekkiego pieczenia, co oznacza, że dochodzi wtedy do wydzielania i wchłaniania nikotyny do organizmu. Woreczek należy trzymać w ustach do około 30 minut.

Efekt stosowania woreczków nikotynowych jest praktycznie taki sam, jak w przypadku innych wyrobów zawierających tytoń, dlatego stanowią one interesującą alternatywę pod kątem swojej formy i sposobu ich stosowania.

Ile kosztują woreczki nikotynowe?

Gdy chodzi o koszty zakupu, woreczki nikotynowe nie są drogie. Zazwyczaj trzeba zapłacić za nie od około 15 do 25 złotych za opakowanie zawierające 20 sztuk.

Woreczki nikotynowe można zakupić obecnie w sklepach stacjonarnych i internetowych z dostawą do domu. Produkt przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Dodaj komentarz