Nie wiesz, jak postąpić w trudnej sytuacji? Otrzymałeś wezwanie do sądu? A może chcesz wystąpić w obronie swoich praw i dochodzi racji sądownie? W takim przypadku warto pomyśleć o udaniu się do prawnika po poradę. Z jakimi kosztami związane jest poradnictwo prawne?

Dlaczego warto korzystać z porad prawnych?

Porady prawne pozwalają na uzyskanie fachowego wsparcia wtedy, gdy pojawiają się wątpliwości dotyczące konkretnej sytuacji pod kątem prawnym. Prawnik, jako ekspert w tej dziedzinie, może wtedy dokładnie ją przeanalizować i doradzić, jak postąpić. Może także zaoferować dodatkowe usługi, między innymi związane z przygotowaniem pism czy opiniowaniem umów.

Korzystanie z porad prawnych jest wskazane w wielu sytuacjach. Są one często wybierane w przypadkach jak:

  • Rozwody,

  • Podział majątku,

  • Opieka nad dziećmi,

  • Spadki,

  • Zadłużenia,

  • Problemy z ubezpieczeniami,

  • Naruszenia prawa pracy.

Korzystając z porady prawnej, można wtedy uniknąć poważnych konsekwencji wynikających z nieznajomości prawa, a także uzyskać lepszy efekt konkretnej sprawy, gdy prawnik doradzi, jak ją rozwiązać. Wobec tego poradnictwo prawne to bardzo pomocna usługa. Ile trzeba za nią zapłacić?

Ile kosztuje udzielenie porady prawnej?

Ceny dotyczące porad prawnych mogą być zróżnicowane, wobec tego kancelarie mogą wyceniać je w różny sposób.

Najczęściej za uzyskanie porady prawnej w nieskomplikowanej sprawie trzeba zapłacić od około 150 do 200 złotych. Z kolei złożone sprawy, które wymagają od prawnika poświęcenia na nie większej ilości czasu, będą wydatkiem od około 300 złotych wzwyż.

Gdy dodatkowo klient chce skorzystać z innych usług prawnych, na przykład jak przygotowanie pisma procesowego czy przygotowanie opinii umowy, będą naliczone dodatkowe opłaty zgodnie z cennikiem za te usługi.

Czy można skorzystać z darmowych porad prawnych?

Istnieje możliwość otrzymania porad prawnych za darmo. Są one udzielane przede wszystkim osobom w trudnej sytuacji.

Darmowe porady prawne dostępne są głównie w urzędach gmin, miast, starostwach powiatowych. Więcej informacji dotyczących na temat zasad ich udzielania można uzyskać na ich witrynach lub telefonicznie podczas rozmowy z prawnikiem.

Jak wybrać najlepszą kancelarię prawną?

Wybierając kancelarię prawną, warto sprawdzić, jakie ma ona doświadczenie oraz opinie od klientów.

Gdy poszukiwana jest sprawdzona kancelaria adwokacka Gliwice – https://lewandowskaflek.pl/ jest miejscem, gdzie można uzyskać fachowe porady prawne od renomowanych prawników. Adresy adwokatów w Gliwicach można znaleźć w internecie już teraz.

Dodaj komentarz