Palące promienie słońca padające na balkon mogą być dużym problemem w trakcie upałów. Aby zapewnić sobie przyjemny cień, warto pomyśleć o zamontowaniu markizy balkonowej. Wybierając model z elektrycznym sterowaniem, można korzystać z niego jeszcze łatwiej!

Dlaczego warto zdecydować się na zakup markizy balkonowej?

Markiza balkonowa jest rodzajem osłony, najczęściej składanej, która montowana jest nad balkonem. Ma ona na celu zapewnienie osłony przed słońcem, przez to może zredukować również odczuwaną temperaturę i zapewnić wysoki poziom komfortu dla użytkowników.

Rozłożona markiza balkonowa sprawi, że na balkonie zagości kojący cień. Dodatkowo w ten sposób można zapewnić osłonę pomieszczeń przed nadmiernym nasłonecznieniem, na przykład po to, aby wygodnie oglądać telewizję bez widocznych na ekranie odblasków.

Warto też wskazać, że markiza może zapewnić osłonę przed opadami deszczu, dlatego można wtedy korzystać ze swojego balkonu nawet wtedy, gdy pogoda nie dopisuje.

Markiza o składanej konstrukcji może być również rozkładana i składana w zależności od potrzeb, dlatego można korzystać z niej wygodnie przez cały rok.

Jaką markizę na balkon warto wybrać?

Obecnie w sprzedaży można znaleźć wiele rodzajów markiz balkonowych, które mogą być dobrane specjalnie różnych balkonów – w domach, mieszkaniach.

Dobierając odpowiedni model, warto więc zapoznać się z różnymi propozycjami producentów i uwzględnić własne wymagania, między innymi dotyczące wielkości, kolorystyki, typu konstrukcji markizy oraz sposobu jej sterowania.

Obecnie bardzo często wybierana jest markiza balkonowa elektryczna, która dzięki wykorzystaniu napędu elektrycznego może być obsługiwana łatwiej niż markiza ręczna.

Jak działa elektryczna markiza balkonowa?

Elektryczne markizy balkonowe są wyposażone w napędy, które wymagają podłączenia do instalacji elektrycznej. Oznacza to, że trzeba ją wtedy doprowadzić do miejsca montażu osłony.

Po podłączeniu markiza balkonowa elektryczna może być wygodnie obsługiwana za pomocą przycisku zamontowanego na ścianie, ale również dostępne są modele, które wykorzystują bezprzewodowe piloty. Markiza sterowana pilotem jest wtedy jeszcze wygodniejsza w używaniu.

Warto też wskazać, że do markiz balkonowych elektrycznych dołączane są również korbki pozwalające na ich ręczne otwieranie i zamykanie. Dzięki temu markiza może być używana również wtedy, gdy nie ma prądu lub dojdzie do awarii jej silnika.

Gdzie zakupić markizę elektryczną na balkon?

Sprzedażą markiz balkonowych zajmuje się wiele firm. Można zakupić je u producentów, w firmach wykonujących osłony, a także w popularnych marketach.

Dodaj komentarz