Świadomość ekologiczna jest w naszym kraju na coraz wyższym poziomie. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na rezygnację z kotłów na węgiel, które powodują emisję sporej ilości szkodliwych związków do atmosfery, a także mnóstwo zanieczyszczeń w postaci popiołu. Alternatywą są kotły na pellet. Gdzie znaleźć producenta kotłów na pellet i jak wybrać najlepszego?

Gdzie znaleźć producenta kotłów na pellet?

Jeśli interesuje nas przejście na ogrzewanie pelletem to oczywiście potrzebny będzie dobry producent takich właśnie kotłów. Dobrym wyborem może być na przykład producent kotłów na pellet – Pellux. Jest to firma, która wyspecjalizowała się w dostarczaniu nowoczesnych kotłów na pellet, dzięki którym można korzystać z czystszej energii cieplnej.

Przeglądając ofertę tej firmy można znaleźć wysokiej jakości kotły pelletowe i dowiedzieć się, gdzie je zakupić, gdzie znajdują się serwisy, czy też odnaleźć dostawców samego pelletu po to, by mieć pewność, że będziemy mieć czym palić w trakcie sezonu grzewczego. Jest to oczywiście jedna z ważniejszych rzeczy.

Dlaczego warto przejść na kotły pelletowe?

Kotły na pellet to wciąż względnie nowa alternatywa na rynku grzewczym. Mogą one jednak wprost świetnie się sprawdzić jako alternatywa dla wysłużonych, jak i nowszych kotłów węglowych. Wynika to z samego paliwa. Pellet to paliwo dużo bardziej ekologiczne. Ma on formę granulatu tworzonego z odpadów drzewnych takich jak trociny, zrębki oraz wióry. Są one prasowane pod bardzo wysokim ciśnieniem i formowane właśnie w granulat.

Tak stworzony pellet to ekologiczne źródło energii, które jest niezwykle proste w użyciu, a ponadto generuje znacznie mniej zanieczyszczeń niż sam węgiel. Ponadto pellet to paliwo efektywnie energetycznie i wcale nie odstaje pod tym względem w znaczącym stopniu od węgla. Kotły pelletowe można też silnie zautomatyzować, gdyż paliwo jest podawane przez specjalny podajnik, który się zamyka po osiągnięciu pożądanej temperatury w budynku.

Dodaj komentarz