Jeżeli w aktualnej sytuacji mielibyśmy szukać pozytywów, z pewnością kilka udałoby się znaleźć, a kluczowym byłaby wszechobecna solidarność. Tym razem w geście walki z koronawirusem siły połączyły Radio ESKA i Sky Tower. Owocem współpracy jest energetyczny koncert online, podczas którego zbierane będą fundusze na posiłki dla bohaterów pierwszej linii – medyków. Muzyczne show, stanowiące fuzję dźwięków saksofonu, skrzypiec, wokalu z muzyką klubową, odbędzie się 16 maja o godz. 19:00. Transmisję zaplanowano na fanpage’ach organizatorów.

ESKA in the SKY 2020 to wyjątkowe wydarzenie w rytmie energetycznych brzmień, które jednocześnie ma wymiar charytatywny. Sobotnia propozycja Radia ESKA i Sky Tower będzie też świetną okazją do spędzenia czasu z najbliższymi, alternatywą dla amatorów weekendowego clubbingu, a przede wszystkim możliwością wsparcia szczytnego celu. To już drugi koncert pomocowy, którego współorganizatorem jest Sky Tower. Podczas poprzedniego wydarzenia, Vertigo Presents: Charity Live Concert, udało się zebrać ponad 17 tysięcy złotych dla Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

– Z ogromną przyjemnością odpowiedzieliśmy na zaproszenie Radia ESKA i włączyliśmy się do kolejnego muzycznego przedsięwzięcia o prospołecznym charakterze. To fantastyczne, że jesteśmy częścią akcji, dzięki której możemy zadbać o personel medyczny i być blisko wrocławian, zapewniając im rozrywkę w tym trudnym czasie. Jednocześnie, co równie ważne, wspieramy lokalnych artystów. Gorąco wierzymy, że i tym razem wspólnymi siłami uda nam się osiągnąć założony cel – mówi Jagoda Najwer, Specjalista ds. Marketingu.

Czym będzie ESKA in the SKY 2020? Na scenie zlokalizowanej ponad 200 metrów nad ziemią, w punkcie widokowym Sky Tower, wystąpią popularni artyści, związani ze sceną klubową. Podczas sobotniego koncertu Dj D’Vision, Grzegorz Olszamowski, Slovik, MAVI Violin i DJ Flor przypomną słuchaczom czasy wyśmienitej zabawy w klubach oraz udowodnią, że klasyczne instrumenty, jak skrzypce czy saksofon, doskonale komponują się z każdym rodzajem muzyki. Wydarzanie poprowadzi najbardziej pozytywne radiowe trio, czyli ekipa Radia ESKA – Wrzuć na Luz, czyli Wołodźko i Stajniak z Kasią Pawlak.

Kto wystąpi podczas koncertu?

Dj D’Vision – prezenter radiowy, producent oraz jeden z najpopularniejszych przedstawicieli wrocławskiej sceny klubowej. Muzyk specjalizuje się w melodyjnym housie połączonym z flirtującymi wokalami. Występował na najważniejszych wydarzeniach festiwalach w Polsce, takich jak Electrocity, Sensation Wicked Wonderland Poland czy I Love New Year. Dj D’Vision grywał m.in z: Milk & Sugar, Simonem Dumore Funkagenda, Rae, Alexem Romano czy Patricią Starr.

Grzegorz Olszamowski – instrumentalista związany ze sceną klubową. W czasie saksofonowych improwizacji na żywo artysta prezentuje różnorodne style i zachwyca ich wykonaniem.

Slovik – miłośnik ciepłych brzmień muzyki house. Występował z artystami takimi jak: Dj Tonka, Dirty Freek, Ben Delay, DJ Haze, Wet Fingers czy Loui & Scibi.

MAVI Violin – utalentowana skrzypaczka, która na swoim koncie ma występ na jednej scenie z Rodem Stweartem. Artystka wzięła udział w jednym z koncertów z cyklu Festiwalu Brzmień Niebanalnych w Sky Tower, gdzie w duecie z Aretą Chmiel prezentowała popularne utwory w autorskich interpretacjach utrzymanych w klimacie: jazz, pop, rock i electro.

 DJ Flor – jeden z popularniejszych dj’ów w kraju. Jak sam mówi, jego celem jest wywołanie uśmiechu na twarzach słuchaczy i zarażenie ich pasją do muzyki house. Jego twórczość charakteryzuje różnorodność gatunkowa i ogromna dawka energii. Dotychczas artysta wystąpił m.in. na: Elecrocity, Audiolake czy Summer House Music oraz Sunrise Festival Afterpart.

Dodaj komentarz