Są takie produkcje, które mimo ogromnego sukcesu, zakończyły się na pierwszym sezonie. Oto kilka propozycji, seriali weekendowych, od których się nie oderwiesz.

Czarnobyl (HBO, 2019)

Ratownicy poświęcają swoje życie by po wybuchu elektrowni jądrowej w Czarnobylu ratować Europę przed skutkami zagłady. Jest to wciągająca produkcja, która od samego początku zdumiewa, ale i rozkochuje w sobie widza, mimo drastycznych scen i ukazanych okrucieństw, które miały miejsce w roku 1986.

American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona (Netflix, 2016)

Jest pełen emocji i świetnego aktorstwa. American Crime Story to seria poruszająca sprawy kryminalne, które wstrząsnęły nie tylko Ameryką, ale i całym światem. Serial jest godny polecenia każdemu, kto lubi sądowe zamieszanie i kulisy amerykańskiego procesu karnego.

Niewiarygodne (Netflix, 2019)

Straszliwe zeznania nastolatki, która potem sama je odwołuje. Dwie policjantki próbują ustalić do czego tak naprawdę doszło. Poruszający mini serial o straszliwej zbrodni ukazujący z bliska uczucia i życie ofiar.

Unorthodox (Netflix, 2020)

Opowieść o przeszłości, która nie pozwala o sobie zapomnieć. Korzeniach, religii, która niszczy życie bohaterki. Kobieta ucieka z Brooklynu do Berlina by uniknąć zaaranżowanego małżeństwa. Jest to historia, którą ogląda się przeżywając każdą emocję głównej postaci. Serial dostał 8 nominacji do nagrody Emmy.

Unsolved (Netflix, 2018)

7 września 1996 roku ginie Tupac Shakura a sprawa jego morderstwa jest nie rozwiązana do dziś. Detektyw Greg Kading prowadzi śledztwo w sprawie śmierci Biggi’ego Smallsa, a rozwiązanie tej sprawy jest kluczek do zagadki morderstwa Tupaca.

To wiem na pewno (HBO, 2020)

Historia Dominicka, mężczyzny, który próbuje ratować życie swojego brata mającego schizofrenie, swoje rozpadające małżeństwo oraz pomagać umierającej na raka mamie. Robi on jednak wszystko by ratować brata, przy czym odkrywa rodzinne tajemnice.

The Act (HBO, 2019)

Poruszający serial oparty na prawdziwej historii życia Gypsy Rose Blanchard, która próbuje uciec przed toksycznym związkiem z nadopiekuńczą matką. Produkcja otrzymała aż 11 nominacji oraz jedna nagrodę Złotego Globu. Jest to serial mieszczący się w kategoriach dramatyczno-kryminalnych.

Dodaj komentarz