Netflix jako platforma oferująca dostęp do filmów i seriali na całym świecie (z kilkoma wyjątkami) może pochwalić się dostępem do nagradzanych i uznanych produkcji. Sam Netflix jako producent, tworzy filmy i seriale doceniane przez wielu znawców kinowych a także, przez przeciętnego widza.

Na platformie Netflix znaleźć możemy kreskówki, które potrafią stać się niezłą rozrywką. I niech słowo kreskówka nie będzie mylące, są to produkcje przeznaczone dla osób pełnoletnich, mieszczące się w odpowiednich kategoriach. Seriale te charakteryzuje często dosadna fabuła, która może widza zaskakiwać a także wywoływać skrajne emocje- od płaczu po śmiech.

BoJack Horseman (2014-2020)

Serial opowiada historię konia-aktora, który znany z emitowanego w latach 90 sitcomu, próbuje ratować swoją karierę w brutalnym świecie biznesu, Hollywood. Każda z postaci występująca w animacji ma swój unikalny charakter, musi radzić sobie z własnymi smutkami i troskami. Serial porusza tematy społeczne, które są ciągle żywe, takie jak depresja, uzależnienia, pozycja kobiet w społeczeństwie, biznesie, który wciąga i niszczy prawie każdego zaczynając od małych dzieci grających w serialach. Opowiada o miłości, rodzicielstwie, a dokładnie ukazuje każdą negatywną cechę bohaterów, ocierając się przy tym niemalże o groteskę wplatając w tragiczne wydarzenia elementy komediowe. BoJack Horseman to serial warty obejrzenia i dokładnego przemyśla, gdyż z każdego odcinka płynie pouczenie.

Nie ma jak w rodzinie (F is for family) (2015-)

Serial osadzony w pięknych latach siedemdziesiątych pokazujący życie rodziny Murphych, które znacząco odbiega od ideału. Rodzina zmaga się z dorastaniem dzieci, tragiczną pracą, małymi zarobkami, kompleksami i przychodzi do nas z kolejną dawką smutku oraz życiowej lekcji. Warto tę produkcję dodać na swoją listę, gdy lubi się depresyjny klimat połączony z porządną dawką humoru.

The Midnight Gospel (2020-)

Nowopowstały serial spodoba się osobom, lubiących klimat Ricka i Morty’ego. Jest to podróż w głąb najróżniejszych symulacji zaświatów, wędrówka na najdziwniejsze istniejące tam planety w celu dywagacji na tematy egzystencjonalne, dogłębnie poruszające chociażby śmierć i życie. Kolorowa, nierzeczywista oprawa serialu idealnie pasuje do kwestii, które są w nim poruszane. Każdy kolejny bohater opowiada nie tylko swoją historię, ale także wywołuje w odbiorcy konkretne przemyślenia. Serial z pewnością można nazwać filozoficznym i tak samo jak jego poprzednicy pozostawia widza z pewnymi refleksjami.

Dodaj komentarz