W wielu miejscach spotkać się możemy z przeróżnymi taśmami naklejonymi na przykład na schody, krawędzie, czy też rozwieszone w miejscu, do którego odradza się wstępu lub wręcz go zakazuje. Są to specjalne taśmy bhp. Istnieje jednak wiele ich rodzajów. Czym różnią się one od siebie i jakie są ich zastosowania?

Czym są taśmy bhp i gdzie je kupić?

W wielu miejscach możemy spotkać taśmy bhp. Są to specjalnie wykonane taśmy ostrzegawcze, które służą przede wszystkim do znakowania różnych miejsc. Mowa tu na przykład o znakowaniu hal magazynowych, produkcyjnych, a nawet różnych maszyn i urządzeń.

Chcąc zakupić taśmy bhp najlepszym miejscem będzie oczywiście hurtownia bhp. Tego typu hurtownie oferują zawsze bardzo szeroki wybór produktów bhp w tym właśnie taśmy. Dostępne są tam w wielu rodzajach, a także co najważniejsze w bardzo atrakcyjnych cenach, dzięki czemu ich zakup nie jest wielkim obciążeniem.

Jakie są rodzaje taśm bhp?

Najczęściej spotykane rodzaje taśm bhp są dwa. Pierwszym z nich są taśmy samoprzylepne, które sprawdzają się bardzo dobrze dzięki temu, że można je bardzo łatwo przykleić do dowolnej powierzchni i będą one do niej naprawdę trwale przywierać. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że przed przyklejeniem taką powierzchnię trzeba odpowiednio przygotować poprzez oczyszczenie jej ze wszystkich zabrudzeń. W ten sposób dbamy o jak najdłuższą trwałość taśmy.

Dostępne są również taśmy winylowe. Są one wykonywane z tworzywa sztucznego PCV i charakteryzuje je między innymi bardzo wysoka elastyczność, dzięki czemu świetnie sprawdzają się na nierównych powierzchniach. Są one bardzo popularne przy oznaczaniu miejsc niebezpiecznych.

Jakie zastosowania mają taśmy bhp?

Taśmy bhp mają naprawdę wiele zastosowań. Stosowane są zarówno ozdobnie przez osoby prywatnie, jak i ze względów praktycznych. Mowa tu na przykład o oznaczaniu dróg przeciwpożarowych oraz ciągów komunikacyjnych, co ma pewne znaczenie dla ochrony przeciwpożarowej budynku. Taśmy bhp oznaczają również miejsca niebezpieczne dlatego spotkamy je na przykład na placach budowy.

Dodaj komentarz