Jeśli sam nie jesteś graczem, to znalezienie odpowiedniego prezentu dla fana konsoli lub gier komputerowych może być ogromnym wyzwaniem. Faktycznie, liczba możliwości jest ogromna. W tym artykule podpowiadamy, co warto kupić graczowi – bez względu na okazję. 

Gracze uwielbiają gadżety związane ze światem gier. Oto trzy sprawdzone prezenty, dzięki którym z jeszcze większą przyjemnością zanurzą się w wirtualną rozgrywkę ze swoimi przyjaciółmi.

Nintendo Switch

Przez ostatnie trzy lata Nintendo Switch było najbardziej poszukiwaną konsolą do gier. Według wielu graczy, to świetny pomysł na prezent. Co ważne, uwielbiają ją nie tylko młodsi fani gier video, ale również Ci, którzy swoją przygodę z wirtualnym światem rozpoczęli jeszcze w latach 90-tych.

Czym w ogóle jest Nintendo Switch? To konsola do gier wideo, którą można podłączyć do domowego telewizora lub używać w formie przenośnej z ponad 6-calowym ekranem. To prawdziwa legenda e-sportu. Pierwsze modele Nintendo Switch pojawiły się na rynku blisko 50 lat temu, a szczyt popularności osiągnęły w latach 80-tych i 90-tych poprzedniego wieku. Dzisiaj powróciły w nowej odsłonie.

Ogromną zaletą Nintendo Switch jest funkcjonalność. Wystarczy sparować urządzenie z komputerem, aby korzystać z niego jak z klasycznej konsoli do gier. Z urządzenia można korzystać również samodzielnie – wówczas zapewnia funkcję smartfona z grami, ale gwarantuje więcej możliwości i rozrywki. W ten sposób zyskujemy urządzenie nie tylko do wspólnej zabawy, ale również świetną konsolę do gier, która sprawdzi się w podróży do szkoły, czy w czasie wakacyjnego wyjazdu.

W wolnej chwili przeczytaj również, jak wybrać komputer do gier: https://amiga.net.pl/2021/10/20/komputer-gamingowy-do-4000-zl-jak-wybrac-komputer-do-gier/.

Okulary VR

Wiele wskazuje na to, że jesteśmy bliżej świata metaverse niż kiedykolwiek wcześniej. Nic więc dziwnego, że już teraz powstaje cała masa gier video, do których obsługi potrzebne są okulary VR. Dzięki nim można przenieść się do wirtualnego świata, całkowicie się w nim zanurzając. Osoby, które prowadziły już takie rozgrywki potwierdzają – doznania są naprawdę wyjątkowe.

Okulary VR jeszcze kilka lat temu traktowano w formie drobnej ciekawostki. Dzisiaj rynek wirtualnej rzeczywistości już jest ogromny – a jeszcze większe jest tempo jego rozwoju. Pozytywnie wpływa to na ceny okularów VR, które są coraz bardziej dostępne – nie trzeba już płacić kilku tysięcy złotych za podstawowy model.

Co ważne, okulary VR sprawdzają się nie tylko w wirtualnych rozgrywkach. Równie dobrze sprawdzają się podczas oglądania filmów, a już niedługo będą służyć również do śledzenia wydarzeń sportowych prosto ze stadionu. Widz będzie mógł śledzić poczynania swoich idoli nie z widoku telewizyjnej kamery, ale z wybranego miejsca na stadionie.

Słuchawki

Świetny zestaw słuchawkowy to prezent, który na pewno ucieszy każdego gracza. Dzięki niemu może głębiej zanurzyć się w świat wirtualnej rozgrywki – wsłuchując się w najdrobniejsze szczegóły. Tych nie można usłyszeć przy podstawowych zestawach głośnikowych.

Słuchawki do gier mogą również usprawnić komunikację między członkami zespołu. Ma to ogromne znaczenie dla fanów takich gier jak CS:GO czy LoL. Z odpowiednim sprzętem są oni w stanie wejść na wyższy poziom w zmaganiach z innymi graczami. Na co zwrócić uwagę przy wyborze słuchawek dla gracza? Istotna jest przede wszystkim jakość dźwięku. Bardzo ważne jest również dobre dopasowanie słuchawek do głowy gracza. W tym celu warto wybierać modele oferujące regulację – w ten sposób każdy gracz jest w stanie dobrać rozmiar do swoich wymagań.

Dla większości fanów gier komputerowych, zwłaszcza tych rozgrywanych przez internet, przydatny będzie także dodatkowy mikrofon. Dzięki niemu jakość wysyłanego dźwięku jest wyższa – co może mieć ogromny wpływ na końcowe rozstrzygnięcie.

Jak sfinansować prezent dla nastolatka? Oto kilka pomysłów: https://jakiprezent.pl/blog/post/prezent-na-kredyt-pomysly-na-prezenty-i-ich-sfinansowanie/.

Dodaj komentarz