Każdy z nas na pewno nie raz popełnił błąd spakowania zdecydowanie za dużo rzeczy na dwu czy trzydniowy wyjazd. „Ale to może się jeszcze przydać” powtarzamy sobie w głowie pakując do walizki szósty sweter czy krem szalik w naszą podróż na Majorkę. Większość z nas stara się uniknąć sytuacji, w której spakowaliśmy za małą ilość ubrań czy kosmetyków co może spowodować nasze niezadowolenie podczas wyjazdu. Co jednak zrobić, aby spakować dokładnie tyle ile potrzebujemy na weekendowy wyjazd? Oto kilka porad, które pozwolą ci na szybkie i efektywne pakowanie się na wyjazd.

Organizacja przede wszystkim

Do przyjazdu taksówki, która zawiezie cię na lotnisko pozostało 15 minut a ty wciąż nie jesteś spakowany więc wrzucasz do niej wszystko co popadnie i modlisz się by nie przekroczyła ona limitu wagowego. Brzmi znajomo? Żeby uniknąć takich sytuacji w przyszłości zawsze pakuj się na dzień przed wyjazdem – dzięki temu nie będziesz musiał martwić się, że w pośpiechu czegoś zapomnisz. Oprócz tego warto zrobić sobie listę rzeczy, których absolutnie nie może zabraknąć w podróży zaczynając od najważniejszych do tych bardziej ekstrawaganckich, mniej potrzebnych przedmiotów.

Absolutnie niezbędne w każdej podróży

Nieważne czy planujesz wyjazd w polskie góry, na tropikalną wyspę czy do Nowego Jorku, pewne rzeczy mają uniwersalne zastosowanie i są niezbędne przy każdym wyjeździe. Przygotowaliśmy dla ciebie krótką listę przedmiotów, które zawsze należy pakować do walizki, żeby mieć pewność, że podróż odbędzie się prawidłowo.

paszport lub dowód osobisty
karta kredytowa i luźna gotówka
bilety lotnicze/ pociągowe w wersji elektronicznej lub papierowej
ładowarka do telefonu
klucze do mieszkania
książka lub inna forma rozrywki w czasie podróży
klapki
kosmetyki najlepiej w wersji mini
leki przeciwbólowe i plastry
ciepła odzież wierzchnia

Nie wypakowuj walizki po brzegi

Zapewne wielu z nas woli być gotowym na wszystko, ale pamiętajmy, że weekendowe wyjazdy nie są permanentną wyprowadzką za granicę, ale chwilowym wypadem, który przeżyjemy nawet jeśli nie zabierzemy ze sobą dwóch różnych strojów na każdy dzień. W podróżowaniu chodzi o swobodę i wygodę, czyli coś o czym możesz zapomnieć ciągnąc za sobą 20kg walizkę pękającą w szwach. Ogranicz ilość zabieranych ze sobą kosmetyków i ubrań, skup się na tym, aby zadbać o to, by nie było ci zbyt zimno lub gorąco. Weź ze sobą rzeczy, które przystosowane są do aktywności jakie zaplanowałeś podczas wyjazdu, nie zabieraj szpilek na wycieczkę w górach, zadbaj za to o płaszcz przeciwdeszczowy, bo pogoda może być kapryśna!

Dodaj komentarz