Przedstawiamy listę filmów, które przyniosły swoim twórcom więcej pieniędzy, niż zakładano. Poznaj najbardziej kasowe produkcje w historii światowego kina!

Avengers: Koniec gry (2019)

Filmy Marvela nie od dziś cieszą się dużą popularnością. Ludzie uwielbiają serie opowiadające historie ludzi z nadprzyrodzonymi mocami. Avengersi mają bardzo szerokie grono fanów, a czwarta część serii w szczególności. W bitwie ostatecznej udział wziął każdy bohater z filmów Marvela co przyniosło ekranizacji niesamowicie dużą oglądalność, a co za tym idzie-dochody. Produkcja zarobiła astronomiczną kwotę 2 797 800 564 dolarów, bijąc tym samym wszelkie wcześniejsze rekordy.

Avatar (2009)

James Cameron wyreżyserował dwa kolejne filmy zajmujące miejsce na podium najbardziej dochodowych produkcji na świecie. Zapewne każdy z nas pamięta pierwszy film, który poprzez technologię 3D i rewelacyjne efekty specjalne, przeniósł nas w zupełnie inny, magiczny świat Pandory- księżyca planety Polyphemus. Produkcja miała tak pozytywne opinie, że przyciągnęła do kin miliony osób chętnych zobaczyć najnowsze dzieło Camerona. Film z dochodami 2 789 679 794 dolarów przez dziesięć lat był najbardziej opłacalną inwestycją światowej kinematografii.

Titanic (1997)

Połączenie prawdziwej, tragicznej historii statku pasażerskiego i młodzieńczej miłości kluczem do sukcesu? Patrząc po przychodzie w postaci 2 187 463 944 dolarów, zdecydowanie tak. Przekonał się o tym James Cameron, który wyreżyserował najbardziej rozpoznawalną miłosną historię w dziejach całej kinematografii. Żaden inny dramat katastroficzny nie zyskał takiej popularności jak „Titanic”. Film dał sławę i popularność nie tylko twórcy filmu, ale i aktorom, którzy wcielili się w rolę zakochanych – Kate Winslet i Leonardo DiCaprio, którzy jeszcze nie raz spotkali się na planie w czasie ich późniejszego życia. Widowisko odniosło znakomity sukces medialny, oprócz oszałamiającej kwoty dorobił się również jedenastu Oscarów.

Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy (2015)

Trzecia najbardziej dochodowa seria filmowa jest znana prawie każdemu człowiekowi, w końcu kto chociaż raz nie słyszał o kultowym „Star Wars”? Produkcje były emitowane przez tak długi czas, że śmiało można mówić o podbiciu serc dwóch pokoleń. Siódma część okazała się być najbardziej dochodową, a jej przychód wyniósł aż 2 068 223 624 dolarów.

Dodaj komentarz