W czasie pandemii jesteśmy zmuszeni do pozostawania w domu przez większą część naszego czasu. Całe nasze życie przeniosło się online, z tego powodu ważne jest abyśmy znaleźli w naszych domach przestrzeń odpowiednią do pracy. Dzięki temu będziemy mogli łatwiej znosić ten ciężki czas ograniczenia naszej mobilności. Nawet na niewielkim metrażu można wyodrębnić odpowiednią ilość miejsca, która podwyższy komfort i wydajność naszej pracy.

Minimalizm przede wszystkim

Zwróćcie uwagę na to, że w miejscach przeznaczonych stricte do pracy takich jak np. biblioteki zazwyczaj znajduje się bardzo mało elementów dekoracyjnych. Jest to spowodowane tym, że aby zmobilizować się do nauki potrzebujemy jak najmniej „rozpraszaczy” w postaci różnorakich figurek, kolorowych plakatów czy stosów papierów na biurku. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, miejsce, w którym pracujemy powinno być stosunkowo puste a na biurku powinny znajdować się tylko niezbędne przedmioty po to abyśmy nie mieli trudności z koncentracją.

Wyodrębnione strefy

Naukowcy zalecają abyśmy przestrzeń, w której żyjemy podzielili na konkretne strefy. Dzięki temu nasz mózg podświadomie będzie kojarzył każdy z elementów naszego pokoju z osobną czynnością. Będzie nam łatwiej skupić się na pracy, jeżeli zawsze będziemy wykonywać ją przy biurku, w naszym biurze domowym niż na przykład na kanapie albo w łóżko. To samo tyczy się również innych czynności takich jak na przykład nie oglądanie filmów w łóżku może ułatwić nam zasypianie.

Miejsce na przechowywanie

Biuro to nie tylko miejsce, w którym wykonujemy aktywną pracę, ale także strefa, w której powinniśmy zorganizować nasze dokumenty i notatki tak, aby mieć do nich łatwy dostęp. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie czasu na poszukiwanie materiałów, których akurat potrzebujemy. Pozwoli to nam również na łatwą i szybką weryfikację zbędnych papierów, których już nie potrzebujemy.

Rośliny to nasi przyjaciele

Dzięki produkcji tlenu i pochłanianiu dwutlenku węgla rośliny mają zbawienny wpływ na pracę naszego mózgu poprzez dotlenienie. Oprócz tego otoczenie ma uspokajający i wyciszający wpływ na naszą psychikę. Z tego powodu warto jest zadbać o to, aby nasze miejsce pracy było wyposażone w rośliny. Nadadzą one jemu również przyjemniejszy wygląd, dzięki czemu biuro będzie wyglądało bardziej zachęcająco i motywowało nas do pracy.

Dodaj komentarz