Podróżowanie, motoryzacja, przygoda, pomoc. Wszystko to łączy w sobie rajd samochodowy ZŁOMBOL. Historia rajdu rozpoczęła się, gdy trójka przyjaciół stworzyła akcję charytatywną i zaczęła jeździć po świecie starymi złomami. Cele z akcji przeznaczane są potrzebującym dzieciom, właśnie to napędza do działania wszystkich uczestników światowego rajdu samochodowego.

Złombol – akcje charytatywne

Akcje Złombolu co roku przyciągają coraz większą liczę osób zainteresowanych, chcących pomagać i dzielić się radością. W 2016 na Afrykańską edycję zgłoszono do akcji 510 aut, dzięki czemu udało się uzyskać ponad 1 000 000,00 złotych na zakup rzeczy dla dzieci z domów dziecka. Jest to akcja charytatywna, która zbiera ludzi chętnych do pomagania oraz miłośników motoryzacji. Aby wystartować w rajdzie trzeba pozyskać darczyńców na kwotę min. 1500 zł a w zamian za pomoc oferuje się sprzedaż powierzchni reklamowej na samochodach. Pozyskanie darczyńców może wydawać się trudne, ale efekt jaki przynosi rajd, rekompensuje jakikolwiek trud. Złombol jest w 100% akcją non profit. Wszystkie zarobione pieniądze przeznaczone są na cel charytatywny. Uczestnicy sami opłacają nocleg, wyżywienie i koszty podróży.

Złombol – trasa

Złombol od 2007 roku odbywał się regularnie jednak w tym roku z przyczyn pandemicznych, rajd nie doszedł do skutku. Trasa, która była przewidywana na 2020 rok będzie realizowana w roku 2021. Wyścig przejedzie przez takie kraje jak Czechy, Słowacja, Węgry, Serbia, Rumunia, Bułgaria, Turcja. Warto dodać, że nie wszystkie samochody są w stanie ukończyć trasę, nie jest ona łatwa zwłaszcza dla starszych samochodów.

Złombol to niesamowita przygoda, która pozwala na zwiedzenie świata. Chociażby w roku 2010 po raz pierwszy akcja przekroczyła granice kontynentu Europejskiego. Po raz pierwszy 121 teamów przejechało przez Turcję i mogło zakochać się w jej widokach, smakach i kulturze. Jest to niesamowite doświadczenie, które warto przeżyć, jeżeli jest się fanem motoryzacji, podróży i pomagania.

Dodaj komentarz