Wybierając odpowiednie legowisko dla psa, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Sklepy zoologiczne, zarówno te stacjonarne, jak i internetowe, oferują szeroką gamę tego typu produktów. Jak zatem wybrać taki, który będzie odpowiadał zarówno nam, jak i naszemu pupilowi? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

Wielkość i kształt

Pierwsze, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze legowiska dla psa, to kształt i wielkość akcesorium. Musi ono być dostosowane rozmiarem do wielkości Waszego czworonoga. Jest to szczególnie ważne, w przypadku dużych ras. Zanim więc dokonamy zakupu, zmierzmy długość naszego pupila, gdy odpoczywa i dodajmy po około 10 cm z przodu i z tyłu. W ten sposób uzyskamy wymiary, które zapewnią zwierzęciu najlepszy komfort. Nie zapomnijmy również sprawdzić szerokości posłania przed zakupem.

Druga kwestia to kształt. Tutaj istnieje duża dowolność. Jeśli posiadamy sprawnego, dorosłego psa, możemy mu zakupić legowisko z podwyższeniem oraz z wyższymi brzegami. Jeśli jednak mamy szczeniaka lub nasz pupil ma jakieś ograniczenia ruchowe, najlepiej jest wybrać jak najbardziej minimalistyczny projekt, na którym łatwo będzie się położyć.

Materiał wykonania

To bardzo ważny aspekt przy wyborze legowiska dla psa. Materiał jego wykonania musi być miły w dotyku i w pełni bezpieczny dla pupila. Ponadto powinien też być odporny na uszkodzenia i wytrzymały. Dobrze by był też wodoodporny. Zwróćmy także uwagę na wypełnienie legowiska. Nie może się ono nadmiernie zapadać pod ciężarem czworonoga, ale powinno zapewniać odpowiednie podparcie, tak by psu było wygodnie podczas leżenia i wypoczynku.

Design

Design legowiska dla psa to element istotny przede wszystkim dla nas. Warto wybrać taki model, który wizualnie będzie pasował do naszego wnętrza. Jeśli mamy mieszkanie urządzone w stylu nowoczesnym, wybierzmy legowisko minimalistyczne w stonowanych barwach. Jeśli natomiast jesteśmy miłośnikami koloru i wnętrz w stylu glamour czy shabby chic, wybierzmy wersję bardziej rzucającą się w oczy, która sama w sobie stanie się dodatkową dekoracją. Z kolei fani wnętrz rustykalnych i urządzonych w naturalnym stylu z pewnością pokochają legowiska dla psa z wikliny.

Cena

Ostatnim elementem, którego nie da się pominąć przy zakupie legowiska dla psa jest cena. W sklepach zoologicznych można znaleźć zarówno modele za kilkadziesiąt, jak i kilkaset złotych, wybór konkretnego zależy przede wszystkim od naszych możliwości finansowych. Często w parze z droższym legowiskiem dla psa idzie lepsze wykonanie oraz zastosowanie wysokiej jakości materiałów. Nie trzeba jednak do razu wydawać kilkuset złotych, by znaleźć legowisko dobrej jakości. Na Wyspazwierzat.pl znajdziecie produkty, cechujące się znakomitym stosunkiem jakości do ceny.

Sprawdź legowiska na: https://wyspazwierzat.pl/legowiska-dla-psow-213

Dodaj komentarz