W zależności od potrzeb i zasobów portfela klienci wybierają różne modele smartwatchów dostępnych na rynku. Kierują się ceną, możliwościami sprzętu lub ulubioną marką. Oczywiście ta ostatnia kwestia również ma bardzo duże znaczenie. Najlepszą kompatybilność uzyska zegarek i telefon tej samej firmy. Jednak niektórzy użytkownicy potrzebują wyłącznie podstawowych funkcji, dlatego decydują się na tańsze alternatywy lub opaski sportowe. Niektóre smartwatche potrafią kosztować tyle co dobry smartfon, dlatego wybór jest dość trudny.

Samsung Galaxy Watch Active 2 (obecnie 800-900 zł)

Jeden z lepszych alternatyw dla telefonów z systemem Android. Jest bardzo estetycznie wykonany, ma wzór klasycznego zegarka, dzięki czemu można zakładać go nawet do eleganckich ubrań. Rozpoznaje kilkadziesiąt rodzajów aktywności fizycznej, dzięki czemu będziemy w stanie stale monitorować naszą aktywność. Posiada bardzo dobry wyświetlacz AMOLED, dzięki czemu obraz będzie dobrze widoczny nawet w głębokim słońcu. Smartwatch jest oczywiście całkowicie wodoszczelny, dzięki czemu może monitorować naszą aktywność podczas pływania.

Apple Watch SE (obecnie 1299 zł)

Jest to znakomite rozwiązanie dla użytkowników telefonów z systemem iOS. Zegarek jest tańszą alternatywą najnowszej wersji z serii Apple Watch. W zasadzie niewiele się one różnią, pomijając cenę oczywiście. Posiada ten sam, duży wyświetlacz Retina oraz specjalistyczne czujniki, które pomogą w ciągłym śledzeniu naszego ruchu. Ciekawą funkcją godną uwagi jest Wykrywanie upadków i funkcja SOS, przydatna specjalnie u osób w podeszłym wieku, jak zapewnia na stronie producent „Dzięki wbudowanemu akcelerometrowi i żyroskopowi Apple Watch SE może wykryć ciężki upadek i połączyć się ze służbami ratunkowymi, jeśli jesteś unieruchomiony.”

Opaska Xiaomi Mi Band (obecnie 130-170 zł)

Jest to dużo tańsza alternatywa dla osób, które od zegarka wymagają głównie stałego pomiaru aktywności fizycznej oraz możliwości otrzymywania podstawowych powiadomień. Opaska jest w pełni wodoszczelna i nie wymaga aż tak częstego ładowania jak wcześniej wspomniane modele.

Suunto 7 (obecnie 1400-1600 zł)

Są to zegarki przeznaczone głównie dla sportowców. Firma Suunto od lat specjalizuje się w produktach dla osób nastawionych na duży wysiłek fizyczny. Cena smartwatcha jest bardzo duża, jednak jego specyfikacja może śmiało zapewnić mu miano jednego z najlepszych na rynku.

Dodaj komentarz