Każde dziecko uwielbia oglądać swoje ulubione postacie z bajek na ekranie telewizora, często nawet po kilka razy. Nawet starsze osoby nie powstrzymają się przed zobaczeniem kolejnej części produkcji, która nostalgiczne przypomina im beztroskie czasy. Jakie filmy animowane wybrać by cała rodzina mogła spędzić miło wieczór i wspólnie cieszyć się z seansu? Oto kilka propozycji największych hitów kinowych dla najmłodszych…i nie tylko!

Coco (2017)

Produkcja, która odbiła się szerokim echem nie tylko wśród widzów amatorów, ale i krytyków, którzy obsypali animacje licznymi nagrodami. Zdobywca dwóch Oscarów opowiada historię chłopca o imieniu Miquel, dorastającego wraz ze swoją rodziną w małym, meksykańskim miasteczku. Dziecko postanawia zgłębić tajemnice swoich przodków i wkracza (dosłownie) w ich świat. Bajka niezwykle ciepła, ukazująca jak wielkie znaczenie mają więzy rodzinne i miłość na pewno umili wieczór niejednej osobie.

W głowie się nie mieści (2015)

To, że okres dorastania bywa trudny wie każdy kto ma go za sobą. Tak też jest w przypadku główniej bohaterki filmu – Riley, którą kieruje pięć podstawowych emocji: Radość, Strach, Gniew, Odraza i Smutek. Na początku życia dominuje u dziewczynki Radość, z czasem jednak na sile zaczynają przybierać pozostałe uczucia. Ekranizacja znakomicie ukazuje, że drogą do radości życiowej nie jest wyzbycie się negatywnych odczuć a zaakceptowanie ich i nauczenie się z nimi żyć.

Strażnicy marzeń (2012)

Bohaterami filmu są znane każdemu z nas postacie jak: Święty Mikołaj, Królik Wielkanocny czy Zębowa Wróżka. Kluczową rolę odgrywa jednak zapomniany przez większość osób Jack Mróz, który razem z innymi ma pokonać czarny charakter. Oglądanie scen walki między animowanymi postaciami zapiera dech w piersiach nawet starszym widzom! Internauci świetnie nazwali te ekranizację „dziecięcą wersją Avengersów”. Bajka tłumaczy jak wiele znaczy sformułowanie „wierzę w ciebie” i poczucie akceptacji przez bliskie nam osoby. Oprócz świetnego humoru i napiętej akcji reżyserzy gwarantują nam morał i naukę, która czasem przydałaby się również starszym widzom.

Dodaj komentarz