W okresie pandemii niemal wszystkie festiwale zostały odwołane. Było to bardzo bolesne dla wielu fanów sceny muzycznej. Takie eventy są w końcu niezwykle popularne ze względu na istniejącą tam atmosferę oraz możliwość usłyszenia ulubionych wykonawców. Oto zestawienie kilku najbardziej popularnych festiwali muzycznych na świecie.

Sziget Festival

To jeden z największych festiwali muzycznych w Europie. Odbywa się on od 1993 roku i jak sama nazwa wskazuje ma on miejsce na wyspie Obuda w samej stolicy Węgier- Budapeszcie. Samo wydarzenie trwa naprawdę bardzo długo, przez siedem dni organizatorzy zapewniają liczne koncerty i wydarzenia kulturalne. Dodatkową atrakcją jest tzw. „pociąg imprezowy”, który przewozi uczestników festiwalu po całej Europie. W środku grają miejscowi DJ-je, którzy zapewniają dodatkową rozrywkę i nie pozwalają wybić się z muzycznego rytmu.

Tomorrowland

Marzenie każdego fana muzyki elektronicznej. Bilety na to oblegane wydarzenie rozchodzą się w zaskakująco szybkim tempie. Początkowo odbywał się w Belgii, jednak został on rozszerzony o edycję w Brazylii i Stanach Zjednoczonych.

Coachella

Uwielbiany przez wszystkich influencerów i celebrytów festiwal muzyczny. Można powiedzieć, że oprócz zabawy w rytm ulubionych kawałków służy im również jako miejsce na pokazanie siebie i swojego stylu. Co roku zdjęcia stylizacji z Coachelli zasypują wszystkie możliwe portale społecznościowe.

Open’er Festiwal

Najbardziej popularny festiwal odbywający się w Polsce, a dokładnie na lotnisku w Gdyni. Przez cztery dni występują tam zarówno gwiazdy światowego formatu, jak i te mniej znane, lokalne. Na miejscu znaleźć można liczne wydarzenia kulturowe i dyskoteki. Open’er Festival zdobył nagrodę dla najlepszego dużego festiwalu podczas ceremonii wręczenia nagród European Festivals Awards w 2009, 2010 i 2019 roku.

Ultra Music Festival

Festiwal muzyki elektronicznej odbywający się w Miami na Florydzie. Stał się on tak popularny, że jego zasięgi zostały poszerzone na cały świat. Mimo stworzenia edycji w innych krajach bilety i tak rozchodzą się w zaledwie kilka minut.

Fuji Rock Festival

Festiwal ten to idealny pretekst by udać się na wakacje do Japonii. Ma on miejsce w ośrodku narciarskim Naeba w prefekturze Niigata. Piękne widoki oraz znane na całym świecie zespoły ściągają chętnych z całego świata.

Dodaj komentarz