Święta zbliżają się wielkimi krokami a ty nadal nie masz pomysłu na prezenty dla twoich bliskich? Przez cały rok masz w głowie jakieś ślady, którymi chcesz kierować się przy wyborze prezentu, ale im bliżej do tej magicznej daty tym bardziej nie możesz przypomnieć sobie co takiego miałeś w planie ofiarować owej osobie? Nie przejmuj się, poniższy artykuł może zainspirować cię do znalezienia wyjątkowego podarunku.

Sztuka nie tylko dla utalentowanych

Bardzo popularne ostatnimi czasy stało się wspieranie lokalnych artystów, szczególnie w obliczu pandemii, kiedy potrzebują wsparcia bardziej niż kiedykolwiek. Wiadomo, że prezent wykonany przez nas samych zawsze cieszy najbardziej, aczkolwiek w sytuacji, w której nie jesteśmy utalentowani na tyle aby sami stworzyć małe arcydzieło warto zasięgnąć pomocy specjalistów. W Internecie można znaleźć wielu grafików komputerowych, malarzy itp., którzy mogą spersonalizować dla nas konkretne dzieło i sprawić, że będzie ono wyjątkowe.

Wspomnienia, nie materialne obiekty

To co liczy się w ładnym prezencie na gwiazdkę nie jest ilość pieniędzy jaką przeznaczyliśmy na jego zakup, ale ile pracy i serca włożyliśmy w jego zrealizowanie. Z tego względu polecamy zastanowienie się nad najlepszymi wspomnieniami jakie wiążą cię z daną osobą i wymyślenie prezentu, który będzie odsyłał ją do tych właśnie wspomnień. Być może będzie to nagranie filmu, który oglądaliście na pierwszej randce, może podróż do miasta, o którym często rozmawiacie albo album wypełniony zdjęciami i biletami z muzeów czy kin, które odwiedziliście razem. Ważne jest to, aby prezent był rzeczywiście skierowany do tej jednej, jedynej osoby tak aby czuła ona, że został dobrze przez ciebie przemyślany.

Wykorzystaj zainteresowania bliskiej ci osoby

Istnieją tak zwane prezenty uniwersalne – pobyt w SPA czy karta podarunkowa, ale żeby prezent był wyjątkowy warto skupić się na tym co wiemy o danej osobie. Jeżeli znamy jej zainteresowania warto wybrać coś z tej właśnie kategorii. Jeżeli ktoś interesuje się sportem może warto podarować mu bilety na mecz albo ekwipunek niezbędny do jego uprawiania? Osobie zainteresowanej historią warto wręczyć oryginalną książkę na temat jej ulubionego zagadnienia a komuś, kto kocha filmy limitowaną edycję danego dzieła na płycie. Zależy nam na tym, aby prezent krzyczał „wybrałem to specjalnie z myślą o tobie” a nie mógłby być ofiarowany przypadkowej osobie na ulicy.

Dodaj komentarz